Još malo je ostalo do početka Sajma

Sajam domaćih proizvoda Rudo 2020. održaće se od 05 do 07. marta 2020. godine.

Ceremonija zvaničnog otvaranja sajma biće upriličena u četvrtak 05.03.2020. godine u 12 časova u sportskoj dvorani Rudo.

Sajam ima za cilj da kroz promociju tradicionalnih i lokalnih proizvoda podrži male preduzetnike i poljoprivredne proizvođače kao i da promoviše opštinu Rudo, a sve u funkciji razvoja poljoprivrede, privrede, boljeg plasmana proizvoda i povezivanja sa trzištem.

Tokom tri dana sajma, domaće proizvode i rukotvorine predstaviće preko 100 izlagača iz Srbije, Crne Gore i BiH.

Mlađi učesnici će moći posjetiti štandove srednjih škola iz regije i Rudog, a za učesnike osnovnih škola organizovan je nagradni konkurs.

Novina na ovogodišnjem sajmu biće kulinarska radionica i takmičenje za najbolju rakiju.

Sajam, već šestu godinu, za redom organizuje širi Organizacioni odbor, sastavljenog od predstavnika javnih ustanova, preduzeća, udruženja i preduzetnika, predvođen Javnom ustanovom za turizam i sport Rudo uz finansijsku podršku Opštine Rudo, donatora i sponzora.

Organizatori pozivaju sve građane opštine Rudo da obavezno posjete sajam, uz napomenu da je i ove godine osiguran bogat nagradni fond od izlagača, sponzora i prijatelja sajma za kupce i posjetioce sajma.

Regionalnu manifestaciju Sajam domaćih proizvoda-Rudo 2020, podržava Stalna radna grupa za regionalni ruralni razvoj (SVG) u jugoistočnoj Evropi u partnerstvu sa Njemačkom organizacijom za međunarodnu saradnju (GIZ) u okviru projekta „Diversifikacija ekonomskih aktivnosti u ruralnim područjima jugoistočne Evrope: Razvoj lanca vrednosti i podizanje kapaciteta”