Žene iz Rudog šiju maske za školarce i nastavno osoblje

Kroz projekat „Podrška lokalnoj zajednici tokom pandemije Covid -19“ Udruženje žena „Eva“ Rudo šije maske za učenike i nastavno osoblje za dvije osnovne i jednu srednju školu na prostoru opštine Rudo.

Na šivenju maski „Eva“ je angažovala 8 nezaposlenih žena iz Rudog, koje su kroz druge projekte realizovane od strane ovog udruženja obučene za šivenje. Biće podijeljeno ukupno 2000 pamučnih maski (po četiri maske po učeniku), svakom učeniku na prostoru opštine Rudo.

Pored maski, kroz projekat će biti obezbijeđeni i podijeljeni beskontaktni toplomjeri i dozeri sa dezinfekcionim sredstvima, školama i institucijama, koje na svakodnevnom nivou imaju kontakte sa građanima.

Cilj projekta je doprinos ublažavanju krize nastale virusom COVID-19 na prostoru opštine Rudo.

Ukupna vrijednost projekat je: 9.992,00 KM.

Ovo je samo jedna od inicijativa koja se realizuje kroz ReLOaD projekat, u kojem učestvuju i NVO sa prostora opštine Rudo, zahvaljujući učešću opštine u istom.

Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) je trogodišnji projekat (februar 2017-februar 2020. godine), koji finansira Evropska unija (EU), a implementira Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP).