Potpisan ugovor o sufinansiranju projekata u oblasti bezbjednosti saobraćaja

Vršilac dužnosti direktora Agencije za bezbjednost saobraćaja Republike Srpske Novica Krunić u petak je u Banjaluci sa predstavnicima 15 jedinica lokalne samouprave potpisao ugovore o sufinansiranju 19 projekata u oblasti bezbjednosti saobraćaja, koje će Agencija sufinansirati sa ukupno 82.000 KM, a lokalne zajednice sa 94.000 KM.

Krunić je rekao da je Agencija u junu raspisala četvrti javni poziv za podršku rješavanja lokalnih saobraćajnih problema, na koji se javila 31 opština, a 15 ih je zadovoljilo uslove i kriterijume.

On je naveo da je riječ o opštinama – Vlasenica, Šipovo, Šamac, Pale, Foča, Novi Grad, Laktaši, Stanari, Brod, Milići, Lopare, Rudo, Derventa, Petrovac i Čelinac.

– Smatramo da je to u ovoj krizi virusa korona veliki uspjeh. Nakon lokalnih izbora nastavićemo da uključujemo i opštine koje nisu još formirale savjete za bezbjednost saobraćaja, što je jedan od osnovnih uslova za pristup ovim sredstvima – rekao je Krunić.

– Agencija za bezbjednost saobraćaja je kao upravna organizacija Ministarstva saobraćaja i veza Republike Srpske učinila mnogo u prethodnom periodu da animira cjelokupnu javnost, a posebno najodgovornije ljude u lokalnim zajednicama kako bi bili dio ukupnog sistema bezbjednosti u saobraćaju – rekao je Popović.

On je čestitao predstavnicima lokalnih zajednica i poželio da u budućnosti bude još ovakvih projekata, kao i onih koji će biti sve zahtjevniji, a sa sobom nositi i značajnije rezultate.

Milan Ilić iz Agencije za bezbjednost saobraćaja rekao je da je na javni poziv pristigao 31 projekat, a da je podržano 19 iz 15 lokalnih zajednica jer su neke od njih dobile po dva projekta, pošto nisu bile ograničene da apliciraju samo sa jednim projektom.

Kroz ovaj prjekat opština Rudo će izraditi tehničku dokumentaciju za saobraćajnu signalizaciju na prostoru grada Rudo.

Potpisivanju ugovora prisustvovala je i pomoćnica ministra saobraćaja i veza Nataša Kostić.