Održana konstitutivna sjednica Skupštine opštine Rudo

skupstina 1

Na prvoj konstitutivnoj sjednici Skupštine opštine Rudo, koja je  održana danas u 10:00 časova verifikovani su mandati novog skupštinskog saziva kojeg čine 5 odbornika SNSD-a, 2 odbornika US-e, 2 odbornika DNS-a, 2 odbornika PDP-a, 2 odbornika SDS-a, i po 1 odbornik ispred Srpske radikalne stranke Dr Vojislav Šešelj, Demokratskog saveza DEMOS, Socijalističke partije Srpske „Budućnost Srpske“ i Socijalističke partije.

Skupštinsku većinu čine odbornici SNSD-a, Ujedinjene Srpske, DNS-a i Socijalističke partije.

Odbornici su položili svečanu zakletvu i obavezali se na poštovanje Statuta, Poslovnika o radu Skupštine i Etičkog kodeksa.

Za predsjednika Skupštine opštine Rudo izabran je Dobrisav Milinković, za potpredsjednika Skupštine Goran Ćuviza dok je za vršioca dužnosti sekretara Skupštine opštine izabran Zoran Đurović.

Za zamjenik načelnika opštine Rudo na mandat od četiri godine, izabran je Jovica Vidaković, dok su za vršioce dužnosti imenovani Slavoslav Marić, načelnik Odjeljenja za privredu, finansije, prostorno uređenje i inspekcijske poslove i  Mirjana Medović, načelnik Odjeljenja za opštu upravu i društvene djelatnosti.

Imenovana su i radna tijela za izbor i imenovanje za primopredaju dužnosti predsjednika Skupštine i izbor sekretara Skupštine.

skupstina 2