Vihra predstavila rezultate četvorogodišnjeg rada

PSO “ Vihra“ obilježila je svoj četvrti rođendan. Tom prilikom organizovana je prezentacija gdje su članovi PSO „Vihre“ izložili prisutnima rezultate dosadašnjih projekata

viihra

Iako mlada organizacija, uradili su mnogo na uređenju planinarskih staza, predstavljanju turističkih potencijala grada i razvijanju ekološke svijesti građana. Iza sebe, oni imaju blizu 40 kilometara označenih planinarskih staza, uređena izletišta i vidikovce. Ujedno, rade na ojačavanju kapaciteta svojih članova, kroz razne obuke i treninge. Organizacija trenutno ima sertifikovanog planinarskog vodiča treće kategorije, sertifikovanog markacistu za planarske staze i dva člana koja su u procesu obuke za GSS pri Planinarskom savezu RS.

vihra

U okviru organizacije postoje biciklistička, speleološko-alpinistička i planinarska sekcija, kao i sekcija za orijentiring.

Od 2021. godine, u sklopu speleološke sekcije, osnovana je i speleospasilačka stanica u Rudom.

Prezentaciji su prisustvovali i članovi PSD „Stolac“ iz Višegrada, članovi Speleoškog društva UrsusSpelaeus iz Foče i predstavnici Opštine Rudo.