Donešena Odluka o dodjeli novčane pomoći roditeljima za novorođenu djecu

Skupština opštine Rudo na sjednici održanoj dana 15.02.2022.godine donijela je Odluku o  dodjeli jednokratne novčane pomoći roditeljima  za novorođenu djecu  („Službeni glasnik Opštine Rudo“ , broj 3/22 ).

Prema navedenoj odluci novčana pomoć ostvaruje se u vidu jednokratne novčane pomoći u sljedećim iznosima:

• za prvo  novorođeno dijete………………………………….. 400,00  KM
  • za drugo novorođeno dijete…………………………………… 500,00 KM
  • za treće novorođeno dijete …………………………………..800,00  KM
  • za četvrto i svako naredno novorođeno dijete………1000,00 KM

Pravo na  novčanu pomoć,  prema ovoj Odluci imaju  roditelji/roditelj djeteta rođenog u toku  2022.godine,  koji  u neprekidnom trajanju u periodu od najmanje  tri godine prije rođenja djeteta  imaju/ima prijavljeno  prebivalište,  na području opštine Rudo, bez obzira na mjesto rođenja djeteta, kao i socijalni status porodice. Zahtjevi se podnose u roku od dva mjeseca od dana rođenja djeteta Odjeljenju za opštu upravu i društvene djelatnosti.

Iz  budžeta opštine Rudo u 2021. godini po ovom osnovu isplaćena su novčana sredstva u iznosu od 33.500, 00 KM na ime jednokratnih novčanih pomoći roditeljima za novorođenu djecu, rođenu u toku 2021.godine.