Vatrogasno društvo Rudo opremljeno za vršenje kontrolnog ispitivanja aparata za gašenje početnog požara

Vatrogasno društvo Rudo je nakon provedenog postupka javne nabavke, nabavilo opremu za kontrolno ispitivanje aparata za gašenje početnog požara prema važećem „Pravilniku o posebnim uslovima za vršenje kontrolnog ispitivanja aparata za gašenje početnog požara“.

vatrogasci (2)

Oprema je nabavljena od firme VATRO-PROMET d.o.o. Banja Luka, a proizvođač opreme je Privredno društvo za proizvodnju i pružanje usluga u zaštiti od požara i bezbednosti u radnoj i životnoj sredini „IPON SISTEM“ d.o.o. Zemun – Beograd.

Vrijednost nabavljene opreme sa PDV-om iznosi  58.225,05 KM.

Sredstva za nabavku ove opreme su obezbjeđena od strane opštine Rudo putem kapitalnih investicija za 2021.godinu u iznosu od 35.000,00 KM, uz vlastito učešće Vatrogasnog društva Rudo putem sredstava prikupljenih za realizaciju posebnih mjera zaštite od požara.

vatrogasci (1)

Vatrogasno društvo Rudo je obezbjedilo prostor za obavljanje ove djelatnosti u Vatrogasnom domu u Rudom.

Cilj nabavke ove opreme je da se obezbjede dopunska sredstva za rad Vatrogasnog društva Rudo, kroz davanje uslužne djelatnosti pravnim i fizičkim licima na teritoriji opštine Rudo, i šire na regiji u skladu sa Zakonom, kao i svojim programskim ciljevima. Otvaranjem ovog servisa znatno bi se poboljšale i unapredile preventivne mjere zaštite od požara na našoj opštini.