Ministarka Jujić potpisala ugovore o sufinansiranju projekata nerazvijenih i izrazito nerazvijenih opština

Ministar uprave i lokalne samouprave Republike Srpske Senka Jujić, potpisala je danas ugovore o sufinansiranju 16 projekata iz 13 opština iz kategorije nerazvijenih i izrazito nerazvijenih jedinica lokalne samouprave.

Radi se o opštinama: Ljubinje, Petrovo, Vukosavlje, Rudo, Pelagićevo, Lopare, Novi Grad, Jezero, Istočni Mostar, Vlasenica, Berkovići, Kostajnica i Novo Goražde.

Ministar uprave i lokalne samouprave Republike Srpske Senka Jujić je izjavila da je današnje potpisivanje ugovora o sufinansiranju projekata još jedan vid pomoći nerazvijenim i izrazito nerazvijenim opštinama, za što je izdvojeno 300.000,00 KM.

Opština Rudo je podržana sa ukupno 25.000 KM za realizaciju projekta „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“. U sklopu ovog projekta opština Rudo realizuje 5 manjih infrastrukturnih projekata u 5 mjesnih zajednica.

Kroz ove projekte u 3 mjesne zajednice asfaltirani su lokalni putevi u ukupnoj dužini od 1000 dužnih metara.

U dvije mjesne zajednice biće produžena javna rasvjeta, postavljanjem novih 50 LED rasvjetnih tijela, što će pojačati sigurnost građana i poboljšati infrastrukturu ovih mjesnih zajednica.

U jednoj mjesnoj zajednici 18 domaćinstava biće povezano sa glavnim gradskim vodovodnim sistemom postavljanjem novog transportnog cjevovoda u dužini od 3000m.

Ukupna vrijednost svih projekata iznosi: 240.000 KM koje jednim dijelom sufinansira UNDP, opština Rudo, Vlada Republike Srpske i građani mjesnih zajednica.

Projekti su kandidovani od strane građana 5 partnerske zajednice nakon što su isti odabrani kao prioriteti na forumima koji su održani krajem prošle godine. Osnovni cilj ovih projekata je unapređenje uslova života građana 5 mjesnih zajednica sa prostora opštine Rudo koje od 2020. godine učestvuju u drugoj fazi projekta.