Почела геотехничка истраживања за хидроелектрану „Мрсово“

Istraživanja HE Mrsovo

Главни инжењер фирме „Комсар енерџи“ на изградњи хидроелектране „Мрсово“ код Рудог Драган Чворо потврдио је данас Срни да су почела геотехничка истраживања за овај објекат и потребе главног пројекта.

„Тренутно је ангажовано седам гарнитура машина за бушење терена за потребе истраживања и овај посао ће бити завршен до краја мјесеца“, рекао је Чворо.

Након истраживачких радова слиједи изграда главног пројекта хидроелектране, а припремни радови и градња мостова и путева планирани су крајем године. „Упоредо са овим ради се документација и израда еколошке студије“, додао је Чворо.

Он је истакао да је у реализацији пројекта остварена изврсна сарадња са опшинским руководством.

Istraživanja HE Mrsovo

Начелник општине Рудо Рато Рајак је закључио да инвестиција има огроман значај за локалну заједницу, јер је већ ангажована радна снага са овог подручја, а кад хидроелектрана проради посао ће добити око 70 радника.

Хидроелектрана „Мрсово“ имаће инсталисану снагу од 37,3 мегавата, преградна брана биће висока 20 метара, а акумулационо језеро дуго 9,5 километара и протезаће се до моста у Рудом.

Изградња ће трајати три године, а инвестиција је вриједна око 100.000.000 евра.