Угоститељство, трговина и остале услужне дјелатности

На подручју општине Рудо угоститељске услуге се своде на пружање истих у 12 угоститељских објеката,  међу којима је једна ћевабџиница, један објекат брзе хране , а остали угоститељски објекати су кафићи. Тренутно се на подручју општине врши реконструкција два одјекта намјењена за смјештај гостију.

Трговинска дјелатност одвија се у 33 трговинске радње од којих је већина трговина мјешовитом робом , грађевинским материјалом тргују четири продавнице, одјећом и обућом шест продавница. Такође, трговином се баве и два приватна предузећа и то „Зока траде“д.о.о. и „С-продукт“ д.о.о.

За обављање занатско -услужне дјелатности регистрован је 31 самостални предузетник. На подручују општине имамо двије пекаре, једна мљекара, једна месара, један произвођач кора, два каменоресца, пет фризера, четири аутомеханичара, седам предузетника за обављање грађевинске дјелатности, један произвођач намјештаја, једна пржионица кафе, једна агенција за пружање рачуноводствених услуга и друго. Шпедитерским услугама се бави „МПД Комшпед“ Увац.За обављање грађевинских радова регистровано је Д.О.О. „Сила“ Рудо.

Туристичка понуда општине Рудо представљена у брошурама које промовишу туристичке потенцијале Дрина Тара региона. Општина Рудо је једна од 14 општина које чине овај регион. Пројектне активности су подрзане у оквиру СWГ пројектa: „Приступ базиран на развоју територије (АБД) на Западном Балкану-2 фаза“, а финансиране од стране Европске Уније.

Брошуре можете наћи на овом линку. Drina Tara brochure