Поводом 8 – ог марта

Поводом Дана жена, ЦКПД „Просвјета“ Рудо, Средњошколски центар Рудо, Основна школа „Бошко Буха„ Штрпца, „Савјет младих“ Рудо, СКПД „Просвјета“ о. о. Рудо и ТВ Рудо, дана 07. 03. 2014. године са почетком у 18, 00 часова, у великој сали Дома културе у Рудо, организују манифестацију обиљежавања 8 – ог марта. Програм манифестације:

1. Вече поезије руђанских пјесника, у извођењу Милане Ступић, Дејане Папоњак, Бојане Бијелић, Радомира Раша Јагодића и Драгана Папоњка.

2. Представе „Један обичан и један необичан дан своје маме“ и „Пијан возач“, у извођењу ученика ОШ “Бошко Буха“.

3. Уручење награда приспјелих по литерарном конкурсу, у организацији Савјета младих Рудо.

4. КУД „Просвјета“ Рудо, са кореографијом игара из Понишавља „Нишава“.

5. Драмска секција ОШ „Бошко Буха“ са представама „Осми март“, „Фризерски салон“ “Бака и унука“ и рецитал из одломка „Градина“, у извођењу ученице Наталије Видовић.

6. КУД „Просвјета“ Рудо са кореографијом игара из Војводине „Војводина“.