Mobilijar Street Workout park

Mobilijar Street Workout park postavljen je od strane Savjeta mladih Rudo, tokom mjeseca marta u školskom dvorištu JU Osnovna škola „Rudo“ – u Rudom. Cilj projekta je olakšati sportistima iz Rudog buduće vježbanje i pripreme za sportske aktivnosti, kao i kreirati novi prostor za druženje.
Savjet mladih Rudo obnovio je i šadrvan, kao i postojeće klupe u dvorištu Osnovne škole kako bi prostor namijenjen mladima učinio ugodnijim za boravak. Za potrebe projekta angažovan je profesor fizičkog vaspitanja, Darko Jakovljević koji je mladima demonstrirao pravilno izvođenje vježbi na postojećim spravama.
Projekat Street Workout park implementira se u okviru Regional Programme on Local Democracy in the Western Balkans (ReLOaD2)(ReLOaD2), koji finansira Evropska unija u Bosni i Hercegovini, a implementira UNDP Bosna i Hercegovina. Projekat je podržan od strane Opštine Rudo .