U Rudom otvoren Sajam domaćih proizvoda, okupilo se oko 140 učesnika

U Rudom je juče otvoren osmi Sajam domaćih proizvoda koji je okupio oko 140 učesnika iz BiH, Srbije i Crne Gore.

“Na sajmu imamo 140 izlagača iz 36 gradova što predstavlja najveće učešće do sada. Naš kraj je bogat poljoprivredom, zdravom hranom, prirodom, turizmom i pozivam sve da čuvamo ovo bogatstvo, Lim, Uvac, izvore, šume, da ne uništavamo ljepote koje imamo”, rekao je na otvaranju načelnik opštine Dragoljub Bogdanović.

On je istakao da Sajam postaje prepoznatljiv i da ga Vlada Republike Srpske prepoznaje kao značajan potencijal ove regije.
Bogdanović je naglasio da je cilj manifestacije unapređenje ruralnih područja čime se ujedno jača i lokalno tržište, te će se postojećim poljoprivrednim proizvođačima osigurati uslovi za planiranje i unapređenje proizvodnje.
U okviru sajma načelnici i predstavnici 11 opština Gornjo-drinske regije održali su sastanak na kojem su u Rudom razmatrali mogućnosti saradnje s ciljem boljeg razvoja sa posebnim akcentom na ekologiju i turizam.
Načelnik opštine Rudo Dragoljub Bogdanović rekao je novinarima nakon sastanka da se razgovaralo o mogućnostima uvezivanja turizma u regiji.
„Tu su opštine Višegrad, Goražde, Pale i Foča i svi mi imamo nešto da ponudimo. Bilo bi dobro da nastupamo zajedno i da turistima ponudimo mogućnost da svaki dan provedu u nekoj od opština“, istakao je Bogdanović.
U okviru sajma, koji se održava od 27. do 29. aprila, posjetioci će pored izložbenog prodajnog dijela, moći posjetiti predavanja iz oblasti poljoprivrede i zdravlja, učestvovati u nagradnoj igri, pogledati modnu reviju i uživati u kulturno zabavnim sadržajima.
Prvi dan sajma održan je koncert Baneta Mojićevića na trgu.
Sajam je podržao veliki broj donatora i sponzora.