У Рудом отворен Сајам домаћих производа, окупило се око 140 учесника

У Рудом је јуче отворен осми Сајам домаћих производа који је окупио око 140 учесника из БиХ, Србије и Црне Горе.

“На сајму имамо 140 излагача из 36 градова што представља највеће учешће до сада. Наш крај је богат пољопривредом, здравом храном, природом, туризмом и позивам све да чувамо ово богатство, Лим, Увац, изворе, шуме, да не уништавамо љепоте које имамо”, рекао је на отварању начелник општине Драгољуб Богдановић.

Он је истакао да Сајам постаје препознатљив и да га Влада Републике Српске препознаје као значајан потенцијал ове регије.
Богдановић је нагласио да је циљ манифестације унапређење руралних подручја чиме се уједно јача и локално тржиште, те ће се постојећим пољопривредним произвођачима осигурати услови за планирање и унапређење производње.
У оквиру сајма начелници и представници 11 општина Горњо-дринске регије одржали су састанак на којем су у Рудом разматрали могућности сарадње с циљем бољег развоја са посебним акцентом на екологију и туризам.
Начелник општине Рудо Драгољуб Богдановић рекао је новинарима након састанка да се разговарало о могућностима увезивања туризма у регији.
„Ту су општине Вишеград, Горажде, Пале и Фоча и сви ми имамо нешто да понудимо. Било би добро да наступамо заједно и да туристима понудимо могућност да сваки дан проведу у некој од општина“, истакао је Богдановић.
У оквиру сајма, који се одржава од 27. до 29. aприла, посјетиоци ће поред изложбеног продајног дијела, моћи посјетити предавања из области пољопривреде и здравља, учествовати у наградној игри, погледати модну ревију и уживати у културно забавним садржајима.
Први дан сајма одржан је концерт Банета Мојићевића на тргу.
Сајам је подржао велики број донатора и спонзора.