Kolo srpskih sestara obilježilo krsnu slavu Eparhije dabrobosanske

Kolo srpskih sestara Rudo je u utorak 4. jula, bilo domaćin eparhijske slave svete Anastasije, zaštitnice i pokroviteljke, majke svetog Save. Nakon lomljenja slavskog kolača u Hramu svetih apostola Petra i Pavla u Rudom sveštenik Vasilije Cvjetković čestitao je članicama krsnu slavu i zahvalio se na njihovom dosadašnjem trudu i zalaganju.

358385265_1011779139845485_8680127193316267461_n

Članica Kola srpskih sestara Rudo Leposava Bradonjić rekla je da mnogi nisu svjesni koliki je značaj Udruženja Kola srpskih sestara.

“Obaveza i rad Kola srpskih sestara zasniva se na dobrim djelima, jer kako reče Gospod Isus Hristos činite dobro, nemojte da vam se dosadi i ne tražite hvalu, jer ko dobi hvalu primio je platu”, izjavila je Leposava.

Predsjednica Kola srpskih sestara „Sv. velikomučenica Tekla“ iz Pala rekla je da su uspjeli nakon trideset godina od rata da sačuvaju rad ovog udruženja uprkos brojnim izazovima. Neškovićka je dodala da se Kolo srpskih sestara tokom proteklog rata organizovalo upravo zbog toga što je svaka žena imala nekoga bližnjeg u Vojsci Republike Srpske.

358349936_985681449283902_8358975668160875419_n

„Imala sam sreću da se moj sin živ i zdrav vratio iz rata, ali su mnoge majke ostale bez svojih sinova. Osjećam dug prema Bogu i prema porodicama poginulih i upravo mi je ovo najveći motiv da učestvujem u radu Kola srpskih sestara kako bi pomogla i utješila one porodice koji su izgubile svoje najmilije“, istakla je Neškovićka.

Obilježavanju krsne slave prisustvovali su načelnik opštine Rudo Dragoljub Bogdanović, predsjednik Skupštine opštine Dobrisav Milinković i članice Kola srpskih sestara eparhije dabrobosanske.

Rad Kola srpskih sestara se temelji na dobrotvornim i humanitarnim aktivnostima koje uključuju prikupljanje novčane pomoći, hrane i namirnica za one kojima je potrebna, odnosno ugroženim porodicama, samohranim majkama, pojedincima i bolesnim licima.

U saradnji sa Crkvenim opštinama, članice kola nesebično podržavaju radošću ispunjenje događaje, poklanjajući darove prilikom proslavljanja velikih pravoslavnih praznika Božića i Vaskrsa.

Kolo Srpskih sestara Rudo obilježiće ove godine 30 godina svog postojanja na praznik Pokrova Presvete Bogorodice 14. oktobra.