Obilježen Dan opštine Rudo – Petrovdan

Polaganjem vijenaca na spomen obilježju i svečanom sjednicom Skupštine opštine obilježena je krsna slava opštine Rudo Petrovdan.

Na svečanoj sjednici načelnik opštine Rudo i predsjednik Skupštine opštine Rudo čestitali su svim građanima krsnu slavu i poželili da u narednom periodu opština Rudo bude sredina u koju će se narod rado vraćati.

Predsjednik SO Rudo i Načelnik opštine uručili su nagrade najboljim studentima koji imaju prosjek preko devet.

Čin lomljenja slavskog kolača obavljen je u hotelu “Komsar” u Rudom uz sveštenstvo hrama Svetih apostola Petra i Pavla, načelnike susjednih opština, kao i brojnih zvanica.

Zamjenik načelnika opštine Rudo Jovica Vidaković čestitao je krsnu slavu građanima opštine Rudo i poručio da će funkcioneri činiti sve da se opština Rudo razvija i da će rezultati rada do sljedećeg Petrovdana biti još vidljiviji.

Obilježavanje krsne slave počelo je petodnevnim kulturnim i sportskim manifestacijama.