Održana 23 redovna sjednica Skupštine opštine Rudo

Juče je u Rudom održana dvadeset treća redovna sjednica Skupštine opštine Rudo na kojoj je usvojeno više odluka iz nadležnosti skupštine od kojih se posebno mogu izdvojiti: Odluka o nabavci udžbenika, Odluka o organizovanju dječijeg  vrtića pri JU Centar za socijalni rad Rudo i Odluka o određivanju nagrada mladima.

Takođe Skupština je utvrdila da je od opšteg interesa za opštinu Rudo izgradnja puteva Rudo-Kula lijevom obalom Lima i Štrpci-Jablanica i dala pozitivna mišljenja za pokretanje postupka pred Vladom Republike Srpske za utvrđivanje opšteg interesa kao preduslova za rešavanje imovinsko-pravnih odnosa.

Pored toga Skupština je donijela nekoliko odluka o raspolaganju imovinom opštine, odobrena su sredstva za realizaciju projekta za  ekonomsku podršku ranjivim grupama na tržištu rada za 2023.godinu, utvrđen je plan mreža zdravstvenih ustanova na području opštine Rudo i izvršena su određena razrješenja i imenovanja iz nadležnosti Skupštine.