Свечаност поводом изградње ХЕ „Мрсово“

Свечаност поводом почетка изградње Хидроелектране „Мрсово“ у општини Рудо почела је данас у присуству предсједника Републике Српске Милорада Додика, премијера Српске Радована Вишковића, министра енергетике и рударства Петра Ђокића, као и других званичника Српске и Турске.

svecanost

Свечаност се одржава на локалитету бране и машинске зграде Хидроелектране „Мрсово“.

Из „Електропривреде Републике Српске“ навели су да је Хидроелектрана „Мрсово“ на ријеци Лим, инсталисане снаге 37,3 мегавата и просјечне годишње производње 140,6 гигават-часова.

Локација Хидроелектране „Мрсово“ је на подручју општине Рудо, а планирани објекти хидроелектране лоцирани су на доњем току ријеке Лим, три километра низводно од насеља Мрсово, односно девет километара низводно од Рудог.

Предузеће из Бањалуке „Комсар енерџи хидро“ потписало је 22. новембра 2022. године уговор о изградњи Хидроелектране „Мрсово“ са турском фирмом НГА ИНСААР А.С. Сисил у укупној вриједности 98.025.831 евра без ПДВ-а.

(РТРС)