Дјечији вртић „Чаробни кутак“ званично почео са радом

У понедјељак 6.11.2023. године скромном церемонијом и наступом најмлађих суграђана општине Рудо, озваничен је почетак рада дјечијег вртића „Чаробни кутак“.

Рудо је по први пут добило предшколску установу која пружа услугу цјелодневног боравка дјеце старости између 3-6 година у термину од 6.30 до 15.30, уз 3 оброка и спавање.

imageedit_9_6443737740
Тренутно 19. дјеце похађа ову установу, у једној групи коју воде двије васпитачице.

Директор Центра за социјални рад Рудо Љупко Митровић је током отварања вртића, рекао да је требало доста труда и залагања свих запослених да вртић од идеје постане реалност. Наравно, ништа од тога не би било изводљиво да није постојала подршка донатора и општине Рудо.

imageedit_11_7351107260
Начелник општине Рудо Драгољуб Богдановић је приликом отварања вртића изразио задовољство, што је општина Рудо подржала ову иницијативи, и захвалност Кабинету предсједника Републике Српске Милорада Додика као и удружењима из Италије  , који су својим донацијама помогли опремање вртића како би  Рудо коначно добило и ову услугу за дјецу предшколског узраста.

Стручни радници у ЈУ ЦСР су  истакли важност оваквих установа како за родитеље тако и за најмлађе суграђане, који ће имати сав комфор који пружа установа оваквог типа у погледу њихове социјализације и развоја.

imageedit_14_2566636968Млади са сметњама у развоју , корисници услуга дневног збрињавања у оквиру ЈУ ЦСР, по први пут имаће топле оброке захваљујући донацији којом је вртић опремљен новом кухињом и запошљавањем професионалне куварице.

Поред отварања Вртића, други повод за свечаност било је и ново Комби возило за чију набавку су такођер осигурана средства од стране Кабинета предсједника Републике Српске Милорада Додика и удружења из Италије.

imageedit_16_4403277260
Ново комби возило је набављено за потребе Центра за дневно збрињавање дјеце и младих са сметњама у развоју, које такођер дјелује у склопу Центра за социјални рад.

Вриједност ових пројеката је 102 000 КМ, од чега је од стране Кабинета предсједника Републике Српске Милорада Додика донирано 75 000 КМ а од стране удружења из Италије 27 000 КМ.

imageedit_18_8362877356