Načelnik opštine Rudo raspisuje Javni poziv za finansiranje sportskih udruženja iz budžeta opštine Rudo za 2023. godinu.

I – PREDMET JAVNOG POZIVA

Pozivaju se sportska udruženja da podnesu prijave za raspodjelu sredstava iz Budžeta opštine Rudo u 2023. godini u iznosu od 21.000 KM, sa pozicije 4152- Grantovi u zemlji.

Jedno sportsko udruženje može podnijeti najviše jednu prijavu.

Iznos pojedinačne podrške ne može biti manji od 3.000 KM.

Opština Rudo zadržava pravo da ne raspodjeli sva raspoloživa finansijska sredstva u slučaju da prijave ne zadovoljavaju zadate uslove poziva.

II – PRAVO UČEŠĆA

Pravo na podršku imaju sportska udruženja sa sjedištem u opštini Rudo, koja u toku godine nisu finansirana iz budžeta opštine Rudo.

Izuzeto od prethodnog stava  mogu se sufinansirati i sportske aktivnosti udruženja iz oblasti sporta, ako se radi o aktivnostima koje su od opšteg interesa za lokalnu samoupravu, za koje je obezbjeđeno finansiranje iz drugih izvora.

Neće se finansirati sportska udruženja koja nisu ispunila obaveze prema opštini Rudo po ranijim obavezama.

III - PREUZIMANJE DOKUMENTACIJE I INFORMACIJE U VEZI SA POZIVOM

Dokumentacija za prijavu na Javni poziv, može se preuzeti od 06.11.2023. godine, na zvaničnoj veb stranici opštine Rudo: www.opstinarudo.com, slanjem zahtjeva sa nazivom zainteresovane organizacije na: rudo.privreda@teol.net ,  ili lično preuzimanjem u info centru opštine Rudo, ĐDD Mihailovića br. 41, 73260 Rudo.

Pitanja u vezi s javnim pozivom mogu se postaviti do 15.11.2023. slanjem upita na: rudo.privreda@teol.net, sa naznakom „Za Javni poziv za finansiranje sportskih udruženja“. Odgovori na upite biće dostavljeni u pisanoj formi u roku od 3 radna dana od prijema upita. Odgovori na upite će zbog transparentnosti biti javno objavljeni na opštinskoj internet stranici.

IV – NAČIN PRIJAVLJIVANJA, MJESTO I ROK ZA DOSTAVLJANJE PRIJAVE NA JAVNI POZIV

Elektronski ispunjena prijava (Zahtjev, sa kompletnom zahtijevanom dokumentacijom koja je navedena u javnom pozivu) mora se dostavi u jednom (1) primjerku u štampanoj formi, u zatvorenoj koverti, preporučenom poštom ili lično, tokom radnih dana (ponedjeljak-petak), u periodu od 08:00 do 15:00 časova, do roka na sljedeću adresu:

Opština Rudo,

ĐDD Mihailovića br. 41, 73260 Rudo,

sa naznakom „Prijava na Javni poziv za finansiranje sportskih udruženja za 2023.“

- NE OTVARAJ -

Vanjska strana koverte mora da sadrži naziv poziva i puno ime i adresu podnosioca prijave.

Neblagovremene i nepotpune prijave se neće uzeti u razmatranje

V – ROK ZA DOSTAVLJANJE DOKUMENTACIJE

Javni poziv ostaje otvoren 15 dana od dana objavljivanja, a krajnji rok za predaju prijave  je 21.11.2023. Dokumentacija dostavljena nakon  navedenog roka biće razmatrana jedino u slučaju da poštanski pečat ukazuje na datum slanja prije zvaničnog isteka roka.

Svi podnosioci, koji su predali prijavu, biće pismeno obavješteni o odluci u vezi s njihovom prijavom nakon što Odluku o dodjeli sredstava donese Načelnik opštine Rudo, a na prijedlog komisije za ocjenu prijava.  Rezultati će biti objavljeni na internet stranici opštine Rudo, kao i na oglasnoj tabli opštine.

Sastavni dio Javnog poziva su:

Prilog 1 – Zahtjev za finansiranje sportskih udruženja iz budžeta opštine Rudo

Uz Obrazac zahtjeva koji je uredno popunjen i ovjeren od ovlaštenog lica, dostavlja se i dodatna dokumentacija:

• Rješenje nadležnog suda o registraciji;
  • JIB,
  • Rješenje o registraciji Ministarstva porodice, omladine i sporta Republike Srpske ili dokaz da je organizacija u postupku registracije;
  • Ugovor o otvaranju i vođenju bankovnog transakciionog računa;
  • Plan aktivnosti i/ili takmičenja za tekuću godinu;
  • Finansijski plan za tekuću godinu;
  • Dokazi o sponzorstvima i donacijama (za sportske aktivnosti koje se sufinansiraju)
  • Najmanje dvije preporuke od drugih udruženja, organizacija, mjesne zajednice, institucija kojom se dokazuje da je sportska aktivnost od opšteg interesa (za sportske aktivnosti koje se sufinansiraju).
  • Spisak članova udruženja
  • Dokaz o članstvu u Savezu
  • Dokaz učešća na međunarodnom takmičenju
  • Dokaz učešća međunarodnih učesnika na sportskim manifestacijama čiji je organizator podnosilac prijave (za sportske aktivnosti koje se sufinansiraju).

Tekst javnog poziva i zahtjev

Zahtjev word