Посјета представника удружења „Заједно за Сарајево“ из Вићенце општини Рудо

vicenca

У сриједу, 17.04.2024.године  општину Рудо посјетили су представници удружења „Заједно за Сарајево“ из Вићенце, Италија.   У току ове радне посјете у  општини Рудо  одржан је састанак са начелником општине Драгољубом Богдановићем, начелницима Одјељена општинске управе и представницима Центра за социјални рад  Рудо. На састанку се говорило о досадашњој сарадњи, активностима на пројекту који се тренутно реализује и  будућим плановима . Овом приликом  гости из Италије посјетили су дневни боравак дјеце и младих са сметњама у развоју и дјечији вртић „Чаробни кутак“. У боравку су их дочекали и родитељи корисника са којима су одржали састанак, разговарало о потребама њихове дјеце и ближе се упознали са породицама и начином њиховог живота.  У току посјете обишли су просторе у којима ће бити смјештен Дневни боравак за старе  и упознали се са досадашњим  радовима на овом пројекту који   тренутно финансирају .

vicenca

Предсједник удружења Цармело Ригобелло и његови сарадници изразили су задовољство због досадашње сарадње са руководством  општине Рудо и Центром за социјални рад  Рудо и нагласили да ће ову сарадња бити настављена и у будућности. Поновну посјету удружења очекујемо у мјесецу септембру, када ћемо уприличити званично отварање Дневног боравка за стара лица и лица у стању социјалне потребе. Вредност овог пројекта износи 48. 866,00 КМ.