„TIKA“ u Rudom

Na inicijativu Rata Rajaka, načelnika opštine Rudo, a u dogovoru sa članom Predsjedništva BiH Bakirom Izetbegovićem, ovu opštinu posjetila je delegacija u čijem sastavu su bili: Ramić Edin, savjetnik člana Predsjedništva BiH, predstavnici „Turske agencije za međunarodnu saradnju i razvoj „(TIKA), na čijem čelu je bio dr. Zulkuf Oruč, predstavnici turskih banaka, predstavnici opštine, predstavnici vjerskih zajednica, udruženja povratnika i predstavnici Mjesnih zajednica. Sa predstavnicima lokalne vlasti, održan je radni sastanak na temu mogućnosti apliciranja na razvojne projekte od strane udruženja, poljoprivrednih zadruga i sličnih subjekata, sve sa ciljem unapređenja položaja povratnika odn. održivog povratka. Nakon toga delegacija je obišla Mz Sokolovići, Setihovo i Strgačina.