Miloš Vidaković dobio svoju ulicu

Prvi pjesnik Rudog ,Miloš Vidaković, dobio svoju ulicu u Rudom.

Rođen je 1891. godine u Štrpcima, opština Rudo. Umro, od tuberkuloze  02. 10. 1915. godine u 23 – oj godini života, u Velesu. U svom kratkom životnom vijeku uradio je zaista mnogo.  Bio je prevodilac, književnik, književni kritičar, urednik lista „Narod“, pripadnik  „Mlade Bosne“ i lični prijatelj Iva Andrića. Napisao je zbirku pjesama „Carski soneti“, preveo  Meterlinhovo dijelo „Plava  ptica“  i napisao veliki broj književnih kritika. Utemeljitelj je  tzv. slobodnog stiha (ves  libre). Zbog svega ovoga , s punim pravom  je nosio ime „princ pjesnika“.

Povodom stogodišnjice njegove smrti, Skupština opštine Rudo, CKPD „Prosvjeta“ Rudo i književnici Rudog, pokrenuli su inicijativu za promjenu naziva ulice „Pionirska“ u ul. Miloša  Vidakovića. Odlukom Skupštine opštine br. 01 – 022 – 175/ 12,  Miloš Vidaković dobio je, apsolutno zasluženo, svoju ulicu. Istina trebalo se to uraditi mnogo ranije.

DANI M. VIDAKOVICA 2012.G 001