Održan sastanak predsjednika i sekretara skupština opština

Dana 15. 04. 2014. godine, u Rogatici je održan regionalni sastanak predsjednika i sekretara skupština opština više lokalnih zajednica naše regije. Sastanku su prisutvovali predstavnici opština: Rogatica, Rudo, Čajniče, Foča, Foča FBiH, Goražde, Kalinovik, Novo Goražde, Pale FBiH i Višegrad. Sastanak je održan pod pokroviteljstvom OSCE Regionalne kancelarija Foča – odjela za demokratski razvoj.

Predstavnici svake od opština prezentovali su iskustva i izazove sa kojima se susreću njihove institucije i oni kao pojedinci pri svakodnevnom radu. Posebno su se osvrnuli na specifične probleme njihovih zajednica

Vođena je diskusija i o jačanju predstavničke funkcije skupština opština, odnosno kako obezbijediti funkcionalnost i efektivnost mehanizma za komunikaciju između skupštine opštine, odbornika, skupštinskih radnih tijela i samih građana.

Takođe, dogovoren je nivo regionalne saradnje predsjednika i sekretara skupština opština u predstojećem periodu i definisane aktivnosti i oblasti saradnje.

Naredni regionalni sastanak biše održan sredinom juna u nekoj od opština regije u Federaciji BiH.