Velike štete od olujnog nevremena

nevrijeme2Zbog olujnog nevremena, koje je zadesilo teritoriju opštine Rudo u noći između 25. i 26. 06. 2014. godine i prouzrokovalo štete na poljoprivrednim kulturama i objektima, odmah je obrazovana opštinska Komisija za procjenu štete. Komisija svakodnevno obilazi teren, utvrđuje i evidentira štetu pričinjenu na poljoprivrednim dobrima i stambenim i drugim objektima, od grada i olujnog vjetra.

nevrijeme1

Prema podacima Komisije, zaključno sa 01. 07. 2014. godine, podnijeto je 114 zahtjeva za procjenu štete. Komisija je do sada, izlaskom na lice mjesta, obradila 85 zahtjeva. Šteta je pričinjena na zasadima malina, šljiva, jabuka, krušaka, oraha, aronije, kao i na usjevima pšenice, kukuruza, ječma i dr. Nevrijeme je prouzrokovalo štetu i na stambenim i drugim objektima, ali su vlasnici, većinom sanirali ta oštećenja, kako bi se spriječila veća šteta od eventualnih novih nepogoda.

Obrasci zahtjeva za procjenu štete mogu se preuzeti u šalter sali opštine Rudo.

nevrijeme