Ruđani u rodnom mjestu majora Lukovića

knić 1

U petak 15-og avgusta, delegacija opštine Rudo, koju je predvodio predsjednik Skupštine opštine Rudo, gospodin Velibor Ćirović, posjetila je opštinu Knić.Uzvratnu posjetu opštini Knić i gostovanje KUD-a „Prosvjeta“ organizovao je CKPD „Prosvjeta“ Rudo.

Ovo dvodnevno gostovanje počelo je prijemom delegacije opštine Rudo, u opštini Knić a gostima je dobrodošlicu poželio predsjednik opštine Ljubomir Đurđević.

Delegacija opštine položila je vijenac na spomenik majoru Vasiliju Lukoviću, koji se nalazi pored crkve Sv. Ilije Proroka u Kniću. Major Luković, koji je rođen u Kniću, prije 100 godina poginuo je kao komandant 3. bataljona 4. kadrovskog puka na Bijeloj Glavi, u rejonu Cigle(iznad Štrbaca), braneći otadžbinu od austrougarskog zavojevača. Činu polaganja vijenaca prisustvovali su i potomci majora Lukovića.

U 19 časova pred prepunom dvoranom centra za kulturu u Kniću, održan je zajednički koncert KUD-a „Prosvjeta“ iz Rudog i KUD-a „Stevan Knićanin“ iz Knića, a goste iz Rudog srdačno je pozdravio sekretar KUD-a „Stevan Knićanin“, Zoran Drešević.

Narednog dana, gosti iz Rudog su posjetili manastir Žiču i Vrnjačku Banju.

Dvodnevno druženje nesumnjivo je učvrstilo već stečeno prijateljstvo ove dvije opštine.

knić 2

knić 4