Počela raspodjela regresiranog dizel goriva za jesenju sjetvu

Obavještavaju se registrovani poljoprivredni proizvođači da je Agencija za agrarna plaćanja dostavila spiskove obračuna     regresiranog dizel goriva za jesenje radove. Na spisku se nalazi 311 poljoprivrednih proizvođača sa područja opštine Rudo.

Pravilnikom o uslovima i načinu ostvarivanja novčanih podsticaja za razvoj poljoprivrede i sela propisana je norma obračuna regresiranog dizel goriva koja iznosi 150litara/ ha za ratarsko povrtarske kulture i 120litara/ ha za voćarsko–vinogradarske kulture. U spisku pomenutog obračuna izvršen je presjek odobrene količine regresiranog dizel goriva i utrošene količine u proljetnoj sjetvi, te je naznačena preostala količina regresiranog dizel goriva koju korisnici imaju pravo utrošiti od 01. 09. 2014.- 15. 11. 2014. godine.

Obrazac zahtjeva o odobrenim količinama se preuzima u zgradi opštine Rudo, kancelarija broj 4.