Почеле припреме за 14. Видаковићеве дане

logo

Ове године, Центар за одговорну демократију ЦОД Луна заједно са Центром за културно просвјетну дјелатност „ПРОСВЈЕТА“ Рудо, организују нову активност, Ликовну радионицу Милоша Видаковића, у оквиру манифестације Видаковићеви дани.

Пројектне активности су подржане у оквиру СWГ пројекта: „Приступ базиран на развоју територије (АБД) на Западном Балкану-2 фаза“, а финансиран од стране Европске Уније.

Ликовна радионица за младе умјетнике, одржана је у сриједу 26. новембра 2014. године у хотелу Kомсар-Рудо. Током радионице 12 младих ликовних стваралаца из 8 општина из Србије, Црне Горе и БиХ, које припадају Дрина-Тара регији, слушало је врло сликовито излагање проф. Драгана Папоњка и сликара Радомира Раша Јагодића о животу и дјелу Милоша Видаковића. Кроз ово излагање дочаран је период, у којем је овај млади пјесник и књижевни критичар рођен, у којем је растао и стварао, потом су представљена његова достигнућа,уз осврт да је све то постигао за само 24 године живота. У наставку радионице учесници и студенти из Рудог читали су поеме Милоша Видаковића а потом су посјетили галерију слика у Рудом.

Ова радионица представља први сегмент активности, чији је циљ припрема младих умјетника и упознавање са истакнутим младим пјесником и књижевним критичарем, да би у наредној фази могли припремити своја ауторска дијела инспирисана М. Видаковићем. Ова дијела биће приказана 5. децембра на изложби, у оквиру манифестације Видаковићеви дани. Од стране организатора обезбјеђен је и материјал који је подијељен учесницима на крају радионице. Дјела, настала у склопу ове радионице, биће поклоњена ликовној галерији Рудо и чиниће ликовни фонд посвећен М. Видаковићу.

Vidakovic - Copy