Otkrivena spomen ploča Pinou Neubergu

spomen ploca

U petak  01. 05. 2015. godine u Rudom je održana ceremonija u čast Pino-a Neuberg-a jednog od osnivača udruženja “Zajedno za Sarajevo“ iz Vićence. Pino Neuberg, koji je preminuao 2014. godine bio je jedan od pokretača i aktivista projekta „Zajedno za Rudo“ kroz koji je 2006. godine nastao Centar za dnevno zbrinjavanje djece i mladih sa smetnjama u razvoju u Rudom.

Ceremoniju su organizovali Udruženje “Zajedno za Sarajevo” iz Vićence, opština Rudo, Centar za socijalni rad – dnevno zbrinjavanje djece i mladih sa smetnjama u razvoju i Udruženje za pomoć licima sa posebnim potrebama “Nada”.

Nakon kraćeg obraćanja prisutnima, spomen ploču su otkrili Načelnik opštine Rudo Rato Rajak, gospođa Neuberg i Sante Bresan predstavnik Udruženja “Zajedno za Sarajevo” iz Vićence.

Ploča je postavljena u prostorijama Centar za socijalni rad – dnevno zbrinjavanje djece i mladih sa smetnjama u razvoju.

ploca