Finansijski mehanizam za uspješan lokalni razvoj

Opština Rudo je ove godine realizovala projekat „Limska dolina u crvenom zlatu“ koji je finansiran kroz Finansijski mehanizam za unapređenje javnih usluga i podršku ruralnom razvoju u Republici Srpskoj.

Finansijski mehanizam za finansiranje projekata integrisanog i održivog lokalnog razvoja u Republici Srpskoj je zajednička inicijativa Ministarstva finansija Republike Srpske, Ministarstva uprave i lokalne samouprave Republike Srpske, Vlade Švajcarske, Razvojnog programa Ujedinjenih nacija (UNDP) i Investiciono-razvojne banke Republike Srpske. Finansijski mehanizam je uspostavljen kako bi pružio podršku realizaciji prioriteta utvrđenih strategijama razvoja jedinica lokalne samouprave i na taj način doprinjeo jačanju javnih usluga i ruralnog razvoja u Republici Srpskoj.

Sredstva u okviru Finansijskog mehanizma obezbijedila je Vlada Švajcarske, putem UNDP i Vlada Republike Srpske, putem Ministarstva finansija Republike Srpske.

Kroz ovaj mehanizam podržano je 8 projekata od kojih su najuspješniji bili projekti opština Rudo i Mrkonjić Grada.

U prilogu možete pogledati video .