Sajam domaćih proizvoda Rudo 2016

sajammm Organizacioni odbor uveliko radi na pripremi „Sajama domaćih proizvoda Rudo 2016“ koji će se održati  u Rudom od 3. do 4. marta 2016. godine.

Sajam predstavlja manifestaciju podrške lokalnom preduzetništvu koja okuplja izlagače iz BiH, Srbije i Crne Gore. Osnovna vrijednost ove manifestacije ogleda se u angažovanju lokalnih aktera da se pomogne u razvoju i promociji ekonomski jedne od nerazvijenih opština u BiH.

Inicijativa za organizaciju sajma prihvaćena je i podržana od strane velikog broja lokalnih preduzetnika, institucija, javnih ustanova, lokalne zajednice i nevladinih organizacija, a realizuje se zahvaljujući finansijskoj i tehničkoj podršci Javne ustanove za turizam i sport Rudo, opštine Rudo, lokalnih sponzora i drugih donatora.sajam

Sajam će doprinijeti promociji regije, uspostavljanju tradicije organizovanja sajma u Rudom, kao jedan vid podrške razvoju preduzetništva, boljem plasmanu proizvoda i povezivanju preduzetnika u regionu i šire.

Očekuje se da će i ove godine sajam okupiti izlagača iz BiH, R. Srbije i Crne Gore i da će sajam posjetiti veliki broj lokalnih, regionalnih i međunarodnih posjetilaca.

Od 1. do 15. februara otvoren je poziv za prijavu izlagača za učešće na Sajmu domaćih proizvoda Rudo 2016.

Od strane organizatora sajma za sve učesnike (izlagače) sajma biće obezbjeđen smještaj, promocija, izložbeni prostor i svečana večera.

sajammPrvi sajam ovakvog tipa održan je prošle godine i trajao je od 26. do 27. februara 2015. godine. Prošlogodišnji sajam, prvi  takav događaj održan u Rudom, premašio je sva očekivanja organizatora imajući u vidu da je učestvovalo preko 100 izlagača iz 14 gradova iz BiH, Srbije i Crne Gore koji su predstavili bogatu ponudu proizvoda iz domaće radinosti, od hrane i pića, meda i ljekovitog bilja, do ručno izrađenih odjevnih predmeta, predmeta za domaćinstvo i unikatnih suvenira. Pored navedenog održana su predavanja za poljoprivredne proizvođače i organizovana prva modna revija „Sirogojno kompani“.

Više informacija o sajmu možete dobiti na

e-mail: sajamdomacihproizvodarudo@gmail.com

tel./fax: +387 58/ 711-751