Otvorena gradska čitaonica i internet klub

internetU Narodnoj biblioteci „Prosvjeta“ Rudo u petak 25.03.2016. otvorena je gradska čitaonica i internet klub. Otvaranju je prisustvovao veliki broj zvanica iz javnog i kulturnog života.

Čitaonicu je otvorio Rato Rajak načelnik opštine Rudo, koji je u svom govoru istakao da je odlično što je grad Rudo dobio ovakvo mjesto, koje će koristiti svim građanima.

Prisutne je na otvaranju pozdravio i direktor Narodne biblioteke „Prosvjeta“ Rudo Predrag Ostojić, koji je tom prilikom istakao da su za korisnike biblioteke nabavljena 4 računara, dva laserska štampača, jedan skener, fotokopir aparat i televizor, koji će se koristiti za edukativnu nastavu. Đaci će sada u prostorijama čitaonice moći da štampaju i ukoričavaju diplomske radove, ali i da se informatički obrazuju u pauzama između završetka nastave i vremena odlaska đačkog autobusa.

Sredstva, za opremanje gradske čitaonice i otvaranje internet kluba, obezbjeđena su iz granta Ministarstva civilnih poslova BiH i od strane opštine Rudo.

internet_klub

internet klub