U četvrtak počinje Sajam domaćih proizvoda Rudo 2016.

U četvrtak 03. marta počinje Sajam domaćih proizvoda Rudo 2016.

Sajam predstavlja manifestaciju podrške lokalnim poljoprivrednicima i preduzetnicima, koja okuplja izlagače iz BiH, Srbije i Crne Gore.

Inicijativa za organizaciju sajma prihvaćena je i podržana od strane velikog broja lokalnih poljoprivrednika, preduzetnika, institucija, javnih ustanova, lokalne zajednice i nevladinih organizacija, a realizuje se zahvaljujući finansijskoj i tehničkoj podršci Javne ustanove za turizam i sport Rudo, opštine Rudo i sponzora.

Tokom 03. i 04. marta 2016. godine, na gradskom trgu  u Rudom i u Domu kulture, preko 100 izlagača iz 18 gradova BiH, Srbije i Crne Gore kupcima i posjetiocima sajma predstaviće bogatu ponuda proizvoda iz domaće radinosti, od hrane i pića, meda i ljekovitog bilja, do ručno izrađenih odjevnih predmeta, predmeta za domaćinstvo i unikatnih suvenira.

PROGRAM SAJMA

Četvrtak, 03.03. 2016.

09.00 – DOLAZAK UČESNIKA

10.00 – Predavanje „Značaj savjetodavne službe Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske u poljoprivrednoj proizvodnji“ - Mala sala Doma kulture Tanja Borovčanin, Resor za pružanje stručnih usluga u poljoprivredi PJ Sokolac