Održano predavanje iz oblasti plasteničke proizvodnje

Juče je u organizaciji UZ „Most“ iz Višegrada i Karitasa Švajcarska u Mjesnoj zajednici Staro Rudo održano stručno predavanje iz oblasti plasteničke proizvodnje.

predavanje1

Predavanje je organizovano za poljoprivredne proizvođače koji su kroz projekat „Interakcija i lokalni razvoj u zajednicama tri opštine Gornjedrinske regije 2014 – 2017“ dobili plastenike, s ciljem unapređenje nivoa znanja iz ove oblasti.

Kroz ovaj projekat prošle godine obezbjeđena su i podjeljena 24 plastenika socijalno ugroženim porodicama u Rudom.

predavanje

Tokom predavanja poljoprivredni proizvođači su upoznati kako izvršiti fizičku i hemijsku pripremu (zaštitu) zemljišta u samom plasteniku i specifičnosti uzgoja paradajiza, paprike i drugih kultura koje se uzgajaju u plastenicima.

Predavači su bili Heso Džemo, ing. Poljoprivrede i Đerić Vjekoslav.

Poljoprivredni proizvođači predavanje su ocijenili kao veoma korisno posebno za početnike u ovoj proizvodnji.