Одржано предавање из области пластеничке производње

Јуче је у организацији УЗ „Мост“ из Вишеграда и Каритаса Швајцарска у Мјесној заједници Старо Рудо одржано стручно предавање из области пластеничке производње.

predavanje1

Предавање је организовано за пољопривредне произвођаче који су кроз пројекат „Интеракција и локални развој у заједницама три општине Горњедринске регије 2014 – 2017“ добили пластенике, с циљем унапређење нивоа знања из ове области.

Кроз овај пројекат прошле године обезбјеђена су и подјељена 24 пластеника социјално угроженим породицама у Рудом.

predavanje

Током предавања пољопривредни произвођачи су упознати како извршити физичку и хемијску припрему (заштиту) земљишта у самом пластенику и специфичности узгоја парадајиза, паприке и других култура које се узгајају у пластеницима.

Предавачи су били Хесо Џемо, инг. Пољопривреде и Ђерић Вјекослав.

Пољопривредни произвођачи предавање су оцијенили као веома корисно посебно за почетнике у овој производњи.