Prijateljska posjeta iz Italije

U ponedeljak 24. aprila predstavnici i građani opštine Rudo ugostili su grupu italijana iz grada Giavera di Treviso  koju su predvodili novinar i pisac Luka Leone i Stefano Dona.

Tim povodom Centar za dnevni boravak djece i mladih Rudo, JU za turizam i sport Rudo, CKPD Prosvjeta Rudo i Opština Rudo organizovali su skroman program i sadržaj za goste iz Italije.

U svečanoj sali Doma kulture Rudo, goste je primio načelnik opštine Rudo Rato Rajak, koji im je poželio dobrodošlicu i ugodan boravak u našem gradu.

it2

Kako su među gostima bili i predstavnici grada Trevizo, koji organizuju festival folklora kao i direktor ovog festivala Stefano Dona, JU CKPD Prosvjeta priredila je kratak kulturno-umjetnički program kojim su predstavili kulturu ovog kraja kroz nastup folkloraca, frulaša Draška Spasojevića i etno grupe “Prosvjeta”.

Gosti su tokom svog kratkog boravka uživali i u kanjonu rijeke Lim tokom organizovane vožnje Vodenim ćirom ali i u izložbi  fotografija talentovne Sanje Novaković koja obiluje motivima ruđanskog kraja.

Gosti su uživali u svom kratkom boravku i sadržaju koji su domaćini priredili ovom prilikom, ne krijući oduševljenje i ne štedeći aplauz za nastup folkloraca. Druženje sa domaćinima je nastavljeno  tokom zajedničke večere u hotelu Comsar (Komsar) a potom su goste u svojim kućama ugostili članovi folklornog društva.

Drugog dana svog boravka gosti su posjetili Centar za dnevno zbrinjavanje djese i mladih sa smetnjama u razvoju i upoznali se sa korisnicima. Tom prilikom donirali su jednu sumu novca za potrebe centra.

Gosti su ponijeli iz Rudog pozitivne utiske a posebno su iskazali zahvalnost porodicama koje su ih ugostile uz nadu da je ovo početak jednog lijepog prijateljstva koje će se razvijati i u budućnosti.