Posjeta JU Dom za lica sa invaliditetom Višegrad

Dana  10.06.2017. godine  predstavnici JU Centra za socijalni rad Rudo i Crvenog krst Rudo posjetili su JU Dom za lica sa invaliditetom u Višegradu i prisustvovali Rodbinskom sastanku na kome se okuplja rodbina i prijatelji korisnica kao i saradnici Doma, a sve u cilju poboljšanja kontakata sa rodbinom i Centrima za socijalni rad. U pripremi Rodbinskog sastanka aktivno učestvuju svi zaposleni, a za goste korisnice  pripremaju prigodan zabavni program.

Djelatnost Doma  je zbrinjavanje lica umjerene, teže i teške mentalne  zaostalosti. Trenutno je u Domu smješteno 176 lica. U okviru zbrinjavanja korisnicama se obezbeđuje socijalna zaštita, vaspitno-edukativni rad, radno angažovanje korisnica kao i zdravstvena zaštita i njega.

U Domu su smještene i tri naše štićenice koje su dobrog zdravstvenog stanja, pruža im se odgovarajuća njega i pomoć i zdravstvena zaštita i imaju povremene posjete od strane srodnika, a Centar će se angažovati na radu sa srodnicima u cilju stimulisanja srodničke prisnosti.