Potpisani ugovori za podršku razvoju biznisa marginalizovanih grupa žena

U ponedeljak 03. jula u Rudom su potpisani ugovori sa korisnicama Fonda za podršku u razvoju biznisa marginalizovanih grupa žena.

Ukupno 7 žena iz Rudog, čije su biznis ideje odabrane na konkursu, narednih godinu dana dobijaće sredstva koja će im osigurati pokretanje biznisa i samozapošljavanje.

program

Kroz ovaj program podržani su biznisi, za koje je komisija procijenila da imaju realne osnove i da za njihove proizvode već postoji sigurno tržište. Podržani biznisi će se realizovati u sektoru malinarstva i proizvodnji mlijeka i mesa.

Za sve korisnice, pored sredstava za nabavku i proširenje stočnog fonda ili nabavku opreme, kroz program će za godinu dana biti osigurana sredstva za poreze i doprinose.

Odabrane korisnice kroz ovaj program pripadaju jednoj od marginalizovanih grupa po jednom ili više osnova.

Sredstva u ukupnom iznosu od 60.000 KM za ovu namjenu, osigurana su od strane opštine Rudo i od strane Programa podrške marginalizovanih grupama žena Američke agencije za međunarodni razvoj USAID (USAID/PPMG) u jednakom omjeru.

nacelnik

Pored Opštine Rudo još 8 opština, odabrano je kroz javni poziv za učešće u ovom programu.