IN MEMORIAM: Vojislav Topalović 1942-2018

VT

IN MEMORIAM: Vojislav Topalović

1942-2018

U srijedu 14. marta 2018. godine preminuo je naš sugrađanin, profesor srpskog jezika i književnosti u penziji, otac četvoro djece Vojislav Topalović.

Vojislav Topalović je svoj životni i radni vijek proveo u Rudom. Po završetku studija, radio je kao prosvjetni radnik u OŠ Rudo i u Srednjoškolskom centru Rudo. Potom je radio kao savjetnik u Predsjedništvu BiH, odakle je prešao na funkciju predsjednika opštine Rudo, koju je obavljao u periodu od 1991. do 1998. godine. Nakon toga je imenovan za Ministra vjera u Vladi Reupblike Srpske a posle za predsjednika Skupštine Sportskog ribolovnog saveza RS.

Bio je i član Glavnog odbora Sportskog ribolovnog saveza BiH i dugodišnji predsjednik Sportskog ribolovnog društva „Jezero“ Rudo. Vojislav Topalović je bio i istaknuti prosvjetni i kulturni radnik koji je obavljao funkciju predsjednika Srpskog kulutno-prosvjetnog društva „Prosvjeta“ RS.

Za svog života bio je istaknuti kulturni, vjerski i sportski radnik koji je dao veliki doprinos za razvoj i afirmaciju ovih oblasti u Rudom, Republici Srpskoj i BiH.

Sahrana je obavljena u četvrtak 15. marta 2018. godine na Gradskom groblju Rudo uz prisustvo velikog broja sveštenstva, istaknutih građana iz RS i šire, koji su došli da mu odaju počast i da poslednji put isprate ovog velikog čovjeka.