Svečano otvoren Interkulturalni kamp Strgačina 2019

U četvrtak, 27.06.2019 svečano je otvoren Interkulturalni kamp Rudo „Strgačina 2019“.

kamp3

Za učesnike i goste kampa, organizatori, učenici i nastavnici pripremili su kratak zabavni program, a na svečanom otvaranju prisutne je pozdravila Milena Kujundžić, predsjednica Udruženja „Nada“ i Mitar Vidaković, zamjenik načelnika opštine Rudo.

Počev od 2010. godine, interkulturalni kamp Strgačina se organizuje od strane Udruženje za pomoć osobama sa posebnim potrebama „Nada“ Rudo.

kamp2

Tokom mjesec i po, koliko traje kamp, kroz ovaj kamp, u nekoliko smjena, prođe oko 250 učenika, nastavnika i djece i mladih sa poteškoćama u razvoju. Pored sportsko-rekreativnih, kulturnih i zabavnih sadržaja učesnici kampa će imati priliku da posjete Rudo i Višegrad, po svom izboru, te da se dodatno upoznaju sa kulturno-istorijskim obilježjima ovih krajeva.

Kao i ranijih godina, kamp se organizuje uz pomoć Američke ambasade U BiH.