NAREDBA

Na osnovu člana  22. Zakona o zaštiti i spasavanju u vanrednim situacijama (Službeni glasnik Republike Srpske br. 121/12 i 46/17) , člana 43..Zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti(Službeni glasnik R.S.broj  90/17)  , člana 59. i 82.Zakona o lokalnoj samoupravi (Službeni glasnik Republike Srpske br.97/16 i 36/19) , na osnovu zaključka Republičkog štaba za vanredne situacije o obaveznom sprovođenju mjera za reagovanje na pojavu bolesti izazvane novim virusom korona u Republici Srpskoj od 18.03.2020.godine a na prijedlog Opštinskog štaba za vanredne situacije , načelnik opštine Rudo donosi :

N A R E D B U

Na području opštine Rudo , do 30.marta 2020.godine ZABRANJUJE/U  SE:

-sva javna okupljanja,

-rad ugostiteljskih objekata svih kategorija,

-rad trgovinama osim trgovina prehrane/robe široke potrošnje, trgovine stočne hrane,

-rad pijace,

-rad sportskih organizacija i škola sporta, treninzi i organizovanje takmičenja za sportiste svih kategorija.

OGRANIČAVA SE rad :

• U trgovinskim radnjama prehrambenih i  roba široke potrošnje i  stočne hrane  od 7:00 do 18:00 časova ,
  • Prodaja hljeba i  peciva u objektima gdje se  oni proizvode može se vršiti  od 7:00 do 22:00 časa.

U navedenim objektima preduzeti slijedeće mjere:

-ograničiti broj ljudi koji istovremeno mogu biti u zatvorenom prodajnom prostoru i istaći obavještenje o tome,

– razmak između kupaca mora biti najmanje 1 metar,

-dostava namirnica je dozvoljena od 7:00 do 18:00 časova uz maksimalne mjere higijene i sigurnosti,

-prodajni objekti u okviru benzinskih pumpi mogu raditi od 7:00 do 18:00 ali bez ograničenja za prodaju goriva,,

-apoteke i poljoprivredne apoteke nemaju ograničenja u pogledu radnog vremena ali moraju ograničiti broj prisutnih u zatvorenom prostoru i razdaljinu između kupaca ( najmanje 1 metar).

III

Inspekcijski nadzor nad sprovođenjem ove naredbe  vrše  opštinski inspektori  i Komunalna policija .

IV

Protiv svih javnih preduzeća i odgovornih lica u preduzećima, vlasnika  privatnih samostalnih radnji i svih drugih koji ne postupe u skladu sa  ovom naredbom preduzeće se zakonske sankcije shodno Zakonu o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti ( Sl.glasnik RS broj 90/17).

V

Ova naredba stupa na snagu danom donošenja a  objaviće se  na TV Rudo i zvaničnom sajtu opštine Rudo.

Zdravstveni inspektor

Dušica Subotić