Nove strožije mjere zabrane kretanja u Republici Srpskoj

Danas je na preporuku Najviših zvaničnika Republike Srpske, Republički štab za vanredne situacije RS donio Zaključak o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji RS.

Ovim Zaključkom zabranjeno je kretanje lica na teritorije Srpske od večeras od 20.00 do 5.00 časova i trajaće do 30. marta.

Zabranjuje se kretanje svih lica sa navršenih 65 godina starosti.

Zaključak o zabrani kretanja se, između ostalog, ne odnosi na zdravstvene radnike koji su na zadatku, na lica kojima je neodložno potrebna pomoć, pripadnike MUP-a, licima kojima poslodavac izda potvrdu, kao i onima kojima MUP izda dozvolu.

Pored ovih mjera, mediji prenose da je Granična policija BiH saopštila da će svi državljani Srbije koji eventualno budu pokušali da pređu granicu sa BiH, biti vraćeni u matičnu zemlju.

U saopštenju se navodi da je opreativno dežurstvo GP BiH obavješteno od MUP-a Srbije „da zatvaraju sve svoje granične prelaze i zabranjuju ulazak u Srbiju svim putnicima, ukljućujući i državljane Srbije“.

Apeluje se na građane da ne prelaze u druge lokalne zajednice, zbog zabilježenih slučajeva virusa korona u susjednim opštinama.

Zaključak štaba za vanredne situacije