Podrška inicijativama u borbi protiv virusa

Opština Rudo, u skladu sa svojim mogućnostima, pruža podršku inicijativama koje direktno doprinose prevenciji i zaštiti stanovništva od korona virusa.

Za nabavku respiratora, Univerzitetskoj bolnici u Foči, opština je uplatila donacije u iznosu od 10.000 KM.

S obzirom, da je na tržištu teško naći zaštitne medicinske maske, opština je podržala inicijativu Udruženja žena „Eva“ iz Rudog, te uplatila iznos od 4.500 KM za šivenje pamučnih maski za sve zaposlene u javnim institucijama i ustanovama, ali i za penzionere i ostalo građanstvo.

Za nabavku paketa sa osnovnim životnim namirnicama za najugroženije porodice opština i Crveni krst izdvojili su po 1000 KM.

U starom dijelu Doma zdravlja u Rudom za opremanje karantina, u kojem će prema novim mjerama boraviti lica koja pređu granicu,  nabavljen je namještaj, televizor, posteljina i osigurano grijanje uz ostale potrepštine. Osigurana je telefonska linija i organizovana dostava hrane za one koji borave u karantinu.  Od strane zaposlenih u javnim ustanovama i organizacijama organizovana je 24 časovna pripravnost .Trenutno, u novoopremljenom karantinu boravi jedna osoba.