Pomoć poljoprivrednim proizvođačima za proljetnu sjetvu

Opština Rudo u koordinaciji sa Ministarstvom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske, a u cilju ublažavanja negativnih posljedica širenja korona virusa, izvršila je odabir 100 korisnika sjemenskih paketa za potrebe malih poljoprivrednih gazdinstava.
Ministarstvo finansira cjelokupan iznos paketa, pojedinačne vrijednosti 252.00 KM. Paketi sadrže đubrivo i sjemenski materijal osnovnih povrtlarskih kultura, a što je dovoljno za zasnivanje proizvodnje na pola dunuma poljoprivrednog zemljišta.
Besplatni paketi pomoći poljoprivrednim proizvođačima biće dodijeljeni višečlanim porodicama, samohranim roditeljima, osobama koje su izgubile posao, materijalno neobezbijeđenim domaćinstvima, primaocima socijalne pomoći, koji nemaju redovna primanja, a koji imaju na raspolaganju pola dunuma zemljišta za sadnju povrća.
Projekat paketa pomoći poljoprivrednicima implementira resorno ministarstvo u koordinaciji sa IFAD-om i opštinom Rudo.
Opština Rudo će po dobijanju paketa izvršiti podjelu istih po već utvrđenom spisku, koji je formiran u koordinaciji sa Mjesnom zajednicom , Centrom za socijalni rad i Udruženjem roditelja sa četvoro i više djece.