Tri nova slučaja zaraze korona virusom u Rudom

Na Sastanku Štaba za vanredne situacije opštine Rudo, koji je održan danas, potvrđeno je da su još tri osobe zaražene novim virusom korona.

Do sada su sa prostora opštine Rudo testirane 53 osobe, ukupno je zaraženo 7 osoba, od čega su hospitalizovane dvije sa srednje teškom kliničkom slikom, 5 sa lakšom kliničkom slikom je na kućnom liječenju, dok je u izolaciji 78 osoba.

Na sastanku je dogovoreno da se uspostavi bolja koordinacija između policije i inspekcijskih službi na kontroli primjene važećih mjera i poštovanja mjere samoizolacije, kako bi oni koji ne poštuju mjere, bili sankcionisani u skladu sa zakonom.

Prema riječima direktorice JU Dom zdravlja “Dr Stojana i Ljubica” dr Marine Milikić, ova ustanova je adekvatno opremljena da odgovori novonastaloj situaciji, ali se kao i druge ustanove u manjim mjestima, suočava sa nedostatkom ljudstva svih profila i hirurških rukavica.

Dom zdravlja je osigurao dva nova telefonska broja na koje mogu da pozovu ili da pošalju poruku,  sve zaražene i osobe koje se nalaze pod nadzorom u samoizolaciji.

telefon: +38166/546-7961

telefon: +38766/819-644

Svi građani koji imaju potrebu da se jave doktoru to mogu učiniti na broj hitne službe 124 ili na broj 058/ 711-180, nakon čega će biti povezani sa svojim izabranim ljekarom.

Apeluje se na građane, da se pridržavaju mjera održavanja fizičke distance od najmanje 2 metra, da obavezno nose zaštitne maske, da izbjegavaju skupove i da poštuju mjeru samoizolacije.