Podrška đacima prvacima

6

Sa prvim septembrom i školskim zvonom oglasio se i početak nove školske godine za osnovce i srednjoškolce sa prostora opštine Rudo.

Tim povodom, Načelnik opštine Rudo g-din Dragoljub Bogdanović obišao je osnovce OŠ Rudo, OŠ „Boško Buha“, kao i područnih škola Mioče, Mokronozi, Uvac i Budimlija, kako bi im čestitao povratak u školske klupe i dodjelio novčanu podršku i skromne poklone prvačićima. Opština Rudo je kao i ranijih godina, osigurala novčanu pomoć u iznosu od 100 KM prvačićima.

5

Prilikom posjete, načelnik opštine Rudo je istakao da će opština ostati istrajna da se osiguraju što bolji uslovi za rad ovih škola i da će obrazovne ustanove uvijek imati podršku opštine.

Pored podrške đacima prvacima, opština je osigurala i sredstva za nabavku udžbenika za djecu iz porodica čiji roditelji ne rade, kao i djeca čiji su roditelji povratnici na teritoriji opštine Rudo.

2

Direktori obe škole zahvalili su se načelniku opštine na posjeti i podršci koju opština pruža  školama.

Ove godine prvi razred su upisala 22 učenika.

8

9