Održan radni sastanak sa ministrom Košarcem

U petak je u opštini Rudo održan sastanak rukovodstava opština Višegrad, Rudo i Novo Goražde sa ministrom spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH, Stašom Košarcem, te direktorom FAO (Specijalizovana agencija Ujedinjenih Nacija za hranu i poljoprivredu) kancelarije za Bosnu i Hercegovinu Vladom Pijunovićem.

Tema sastanka su bili projekti iz oblasti poljoprivrede koji bi se uz podršku Ministarstva realizovali u ove tri jedinice lokalne samouprave.

Načelnik je upoznao ministra Košarca sa potencijalima opštine u ovoj oblasti, a vođeni su i razgovori oko potencijalnih investitora za firmu Novi autodijelovi.

Dogovoreni su dalji koraci u provođenju projekata iz oblasti poljoprivrede sa FAO-om i podrška Ministarstva spoljne trgovine i ekonomskih odnosa.

Prvi projekti koji će se realizovati u Opštini Rudo će biti vezani za razvoj poljoprivrede.

Tokom iduće sedmice, direktor kancelarije FAO za BiH, Vlado Pijunović, će ponovo posjetiti Rudo, a kako bi se konkretizovalo sprovođenje pojedinih projekata u mjesecu januaru, ali i projekata čija će realizacija uslijediti do kraja naredne godine.