Isporučen skip

U sklopu projekta „Sufinansiranje nabavke kombinovane mašine (skip) za opštinu Rudo“ koji je realizovan uz finansijsku podršku Vlade Republike Srpske i Fonda za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost Republike Srpske, za potrebe Komunalnog preduzeća „Usluga“ a.d. Rudo nabavljen je skip.

Projekat je izuzetno značajan za opštinu Rudo, prije svega jer unapređuje opremljenost opštine Rudo za upravljanje otpadom i za brzo djelovanje u elementarnim nepogodama.

270175966_10216463079289096_4611568897099086797_n

Prilikom prijema ove izuzetno vrijedne mašine, načelnik je istakao da je ovo samo početak aktivnosti koje se relizuju sa ciljem osposobljavanja Komunalnog preduzeća „Usluga“ a.d. Rudo  da postane funkcionalna i operativna jedinica.

Opština će i u budućem period nastaviti da osnažuje Komunalno preduzeće. U planu je nabavka još građevinskih mašina, što će omogućiti da Komunalno peduzeće samostalno privređuje.

Ukupna vrijednost nabavljene kombinovane mašine (skipa) je 163.800 KM od čega je Fond za zaštitu životne sredine osigurao 80.000 KM a ostatak opština Rudo iz kapitalnih investicija.