Испоручен скип

У склопу пројекта „Суфинансирање набавке комбиноване машине (скип) за општину Рудо“ који је реализован уз финансијску подршку Владе Републике Српске и Фонда за заштиту животне средине и енергетску ефикасност Републике Српске, за потребе Комуналног предузећа „Услуга“ а.д. Рудо набављен је скип.

Пројекат је изузетно значајан за општину Рудо, прије свега јер унапређује опремљеност општине Рудо за управљање отпадом и за брзо дјеловање у елементарним непогодама.

270175966_10216463079289096_4611568897099086797_n

Приликом пријема ове изузетно вриједне машине, начелник је истакао да је ово само почетак активности које се релизују са циљем оспособљавања Комуналног предузећа „Услуга“ а.д. Рудо  да постане функционална и оперативна јединица.

Општина ће и у будућем период наставити да оснажује Комунално предузеће. У плану је набавка још грађевинских машина, што ће омогућити да Комунално педузеће самостално привређује.

Укупна вриједност набављене комбиноване машине (скипа) је 163.800 КМ од чега је Фонд за заштиту животне средине осигурао 80.000 КМ а остатак општина Рудо из капиталних инвестиција.