Poziv za učešćena 56. Regionalnoj poljoprivrednoj izložbi – Rogatica 2022

Opština Rogatica organizuje „56. Regionalnu poljoprivrednu izložbu Rogatica 2022“.

Ovogodišnja izložba i sajam biće održani 11. septembra 2022. godine, dok će 10. septembra 2022. godine biti održana predavanja na aktuelne teme iz oblasti poljoprivrede.

Kao i ranijih godina tokom izložbe izlagaće se, ocjenjivati i nagrađivati:

• Priplodana stoka: goveda (junice ikrave), ovce (dvizice i ovce), koze (jarice i koze), konji (kobile i pastuv).
  • Krompir (sjemenski i merkantilni), skorup -kajmak.
  • Tradicionalni domaći proizvodi (mliječni proizvodi, proizvodi od voća, pčelarski proizvodi, domaća kuhinja, proizvodi kućne radionosti) izlagaće se promotivno uz mogućnost prodaje. Posebno će se nagrađivati: domaća kuhinja i prerađevine, kućna radionost, ručni radovi i rukotvorine.
  • U sajamskom – posebnom prostoru organizovaće se prodaja i otkup tovne stoke (za meso).

Svi zainteresovani izlagači su u obavezi da obezbjede svu potrebnu prateću veterinarsku dokumentaciju:

• Uvjerenje o zdravstvenom stanju životinje
  • Potvrdu o zdravstvenoj ispravnosti pošiljke proizvoda životinjskog porijekla namjenjene ljudskoj ishran, koja se otprema prevoznim sredstvom u unutrašnjem prevozu (izlagači skorupa-kajmaka, meda i proizvoda od meda).

Organizator izložbe će snositi troškove prevoza stoke (u vidu naknade za prevoz).

Za dodatne informacije: posjetite zvaničnu internet stranicu Opštine Rogatica: www.rogatica.ba kao i putem opštinske poljoprivredne službe na telefon 058/490-237.